ecoagra listek lewy
ecoagra listek prawy
ecoagra koszyk

Inkubator lęgowy półautomat 56 jaj IKAR + pasza dla kurcząt 25 kg

zdjecie 1 - Inkubator lęgowy półautomat 56 jaj IKAR + pasza dla kurcząt 25 kg
Cena315.00 zł
Materiał:Wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Opakowanie:1 sztuka + pasza dla kurcząt 25kg
Rozmiar:[dł. x szer. x wys.] 46 x 46 x 19,5 cm
Dostępność: Towar dostępny na magazynie w bardzo dużej ilości

Powyższy inkubator lęgowy półautomatyczny przeznaczony jest do inkubacji 80 jaj kurzych. W przypadku jaj większych gatunków ptaków (np. gęsi czy indyków) ilość jaj inkubowanych będzie mniejsza.
Przedstawiony inkubator lęgowy jest bardzo prosty w obsłudze. Nadaje się dla profesjonalnych hodowców, jak i dla zwykłych hobbystów.
System półautomatyczny inkubatora polega na ręcznym obracaniu jaj (2 -3 razy na dobę), przy pomocy kluczyka, który jest umieszczony z boku urządzenia. Działanie to ma na celu przeciwdziałać przyklejaniu się zarodka do dolnej powierzchni skorupki.

W skład budowy przedstawionego inkubatora wchodzą dwie części: pokrywa górna oraz misa dolna. W pokrywie górnej znajduje się wentylator, który miesza i rozprowadza powietrze po całej komorze lęgowej. Dzięki temu zapewniona jest stała temperatura inkubatora. Transparentne okienka rewizyjne pozwalają na kontrolowanie przebiegu inkubacji.
Za kontrolę wilgotności jaj w inkubatorze odpowiedzialne są kanaliki, znajdujące się w misie dolnej. Kontrola wilgotności polega na dolewaniu wody do kanalików. Misa dolna posiada tacę na jaja oraz siatkę lęgową. Jaja kurze umieszczamy na tacy, natomiast w przypadku większych zdejmujemy tacę i kładziemy je bezpośrednio na siatce, wtedy jaja musimy obracać ręcznie.
Inkubator lęgowy półautomat posiada fabrycznie zaprogramowaną temperaturę wynoszącą 37,8 oC, która jest optymalna dla wszystkich gatunków ptaków.
Po zakończonej inkubacji urządzenie należy wyczyścić i zdezynfekować, np. środkiem do dezynfekcji Virkon S.

Dodatkowo do zestawu inkubatora lęgowego dołączamy worek (25 kg) paszy dla kurcząt. Jest to karma startowa dla kurcząt, zawierająca odpowiednio dobraną mieszanką zbóż, stosowaną od 0 do 8 tygodnia życia. Kruszonka zapewni zapewni szybko przyrost oraz odpowiednie warunku rozwoju piskląt. W naszej ofercie można znaleźć także karmę dla kurcząt powyżej 8 tygodnia życia - KURCZAK 2, niezbedną w kolejnych etapach rozwoju.

 • wymiary inkubatora 46 x 46 x 19,5 cm
 • Zasilanie 230V
 • Moc: Maksymalna 100W, Średni zmierzony pobór mocy 45W
 • Grzałka: miedziana, rurkowa
 • Możliwość inkubacji jednoczesnej jaj różnych gatunków ptaków

 • Steruj temperaturą w inkubatorze za pomocą Twojego smarfona!!! Pobierz naszą darmową aplikację PILOT DO INKUBATORA ze sklepu Google Play Aplikacja pozwala na wyregulowanie temperatury wylęgu w zakresie od 35oC do 43oC z dokładnością 0,1oC. Wymagania: Smartfon z portem IRDA, system Android
  Dodaj opinię
  Zadaj pytanie
  Poleć znajomemu


  *
  *
  *
  =
  *
  Walczymy ze spamem. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem

  *
  *
  =
  *
  Walczymy ze spamem. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem
  *
  *
  Możesz podać maksymalnie 5 adresów. Oddziel je przecinkami
  =
  *
  Walczymy ze spamem. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem

  Copyright © 2019 ecoagra.pl

  Trwa ładowanie